Facebook open

Sopotorium - baner

Kanapa, jako najbardziej męski mebel świata.

Niezależnie od ilości istniejących anegdot na temat przywiązania panów do ich kanap, jedno jest pewne – sofa, otomana czy kanapa to meble, które naprawdę dają komfort wypoczynku na co dzień. To ważny element troski o codzienny well-being. W dzisiejszym designie nie brak mebli, które charakterem mogą szczególnie odpowiadać mężczyznom.
Tekst: Anna Machnowska

 

 

 

 

Konkret. Brak zbędnych ozdób, akcentów. Prostota, przejrzystość. Zdefiniowany cel i czysta forma. To cechy silnie kojarzone ze światem mężczyzn. Współczesny design nie pomija tej charakterystyki. Ujmuje ją w formach mebli do wypoczynku w domu. Nie pomija jednak i elementów wyposażenia biurowego, przeznacznego do mniej formalnych spotkań, czy pomieszczeń biznesowych o charakterze mającym kojarzyć się z bezpieczeństwem, wyciszeniem, stonowaną elegancją.

fot. BoConceptKomfort na miarę
W marcu 2014 w salonach BoConcept pojawiła się sofa o nazwie Madison stworzona przez Andersa Norgaarda, wybitnego duńskiego projektanta. Jego twórczość wyróżnia umiejętność kreowania komfortowych mebli do relaksu, o wybitnych walorach estetycznych. Sofa Madison jest efektem wieloletnich studiów i badań, dotyczących oczekiwań i wymagań współczesnych użytkowników, które mają wpływ na estetykę, wygląd i funkcję mebli. Została wyposażona w elektryczny system regulujący ustawienia siedziska, zagłówka i podnóżka, dzięki czemu można dostosować ją do indywidualnych preferencji, budowy anatomicznej czy najbardziej pożądanego sposobu odpoczynku. Dzięki jednemu przyciskowi, umieszczonemu po wewnętrznej stronie podłokietnika, można przekształcić klasyczną z wyglądu sofę w komfortowy szezlong, z oparciem na nogi i regulowanym zagłówkiem, idealny na krótką drzemkę, relaks przed telewizorem czy leniwe chwile spędzone na słuchaniu muzyki. Do wyboru mamy 3 różne rozwiązania techniczne sterowania ustawieniami sofy. Mebel jest wyposażony w przewód zasilający lub akumulator litowo-jonowy, co oznacza, że można go postawić także w centralnej części pomieszczenia, a nie tylko pod ścianą. Sofa może być wykończona dowolną tkaniną lub skórą z asortymentu marki. Podobnie jak wszystkie linie sof jest meblem modułowym i może występować w dowolnych kształtach i wielkościach.

fot. Recaimiere.plStylowy relaks
Przed dwoma laty Noe Duchaufour-Lawrance, w czasie wspólnego z Ligne Roset opracowania projektu hotelu w Marakeszu, wpadł na pomysł stworzenia nowego mebla wypoczynkowego. Mimo, że hotel nie doczekał się realizacji, Michel Roset zainteresował się tą orientalną, marokańską wizją projektanta. Rezultatem jest OTTOMAN z ciekawym pikowaniem, w różnych kombinacjach wyboru tkanin i kolorów. Konstrukcyjnie podobna do TOGO – wykonana w całości struktura z pianek poliuretanowych. Typowe dla tego rodzaju mebli okrągłe, niskie i rzeźbiarskie formy w tym przypadku zinterpretowane są inaczej. Dzięki inspiracji wzorniczej i wyrafinowanemu detalowi trafia w sedno kompetencji Ligne Roset. Proponuje prawdziwy komfort i możliwość kombinacji kilku elementów.

 

 

 

 

 


fot. KinnarpsGościnność nie tylko w domu
Zintegrowany z otoczeniem biurowym kącik wypoczynkowy jest trafnym rozwiązaniem, pokazującym zainteresowanie pracownikami i gośćmi. Z wykorzystaniem siedzisk, będących propozycją Kinnarps, można stworzyć komfortową przestrzeń do chwili wytchnienia dla pracowników, czy też wykorzystać je w aranżacji miejsca oczekiwania lub spotkań. Prostota stylu tej propozycji daje duże możliwości aranżacyjne, nie tylko w przestrzeni biznesowej, ale i nadające się do zastosowania w domu.                                                                      

baner Norden Cosmetics

polecane hotele GORACH

polecane hotele CENTRUM

polecane hotele MORZE

polecane hotele JEZIORA

polecane KLINIKI DAY SPA

Perfect SPA Awards

 Perfect SPA Awards 2021 glosuj hotel

 Perfect SPA Awards 2021 glosuj daySPA

Phytomer 300x300

 

Nasze magazyny i albumy

Zapisz się do newslettera

Perfect SPA International

Perfect SPA Hotel 2021 HISZPANIA - GŁOSUJ

Perfect SPA INTERNATIONAL 2021 EUROPA - GŁOSUJ

Perfect SPA INTERNATIONAL 2021 Świat

RANKINGI SPA

Phytomer 300x300

Pobierz E-Book

 okl e book SPA Rodzinne

okladka e book UZDROWISKAe-book Restauracje okladka Semana SPAeden pl

 

polecane hotele spa poziome wszystkie SPA EDEN

Polska na zdrowie PL0

Cytat tygodnia

cytat, Konfucjusz